A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Chorvatsko - Diskuze

Původní dotaz

CK České kormidlo

11.07.2007 09:03:00 | z
Na Invii sme našli veľmi pekný nový hotel Kněžovič, ktorý má CK České Kormidlo. Už sme ho chceli zaplatiť, keď som na rôznych recenziách našla veľa negatívnych recenzií na túto cestovnú kanceláriu a to napr., že Ck nezabezpečila ubytovanie pre svojich klientov a tí sa v zahraničí ocitli bez ubytovania, že klientov ubytovali v súkromí, hoci mali zaplatený hotel, na veľmi nekvalitnú stravu a pod, na slabých delegátov. Tak sa teraz neviem rozhodnúť, či sa poohliadnuť po inom zariadení a inej CK. Bola by som rada, keby sa ozvali klienti, ktorí s touto CK boli spokojní aj nespokojní.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
27.09.2018 09:53 89.239.24.***
Re: CK České kormidlo  

Takže vezmu to popořádku... Zájezd jsem kupovala u Invia, až poté jsem si začala zjišťovat, co je to za cestovku vlastně. Negativní recenze mě dost vyděsily, ale nevzdávala jsem to a rozhodla se dát všemu šanci.
Cesta do Chorvatska - cesta do Brna z Prahy úděs, ale za to Váš řidič nemohl. Chytili jsme zácpy a trvala celá 5 hodin jízdy.
V Brně na Zvonařce byl překlad do jiného busu, vše proběhlo v rámci možností v klidu, byl sice trochu zmatek, ale to se dalo čekat, když se vyhrne celý bus a všichni honem honem chtějí svoje kufry.
Cesta z Brna do Gradacu v pohodě - řidiči Láďa a Karel byli moc fajn, vše nám dopředu řekli - kudy pojedeme, jaký je přibližný časový plán.. Stavěli cca každé 3 hodiny a opravdu se to dalo.
Autobus, kterým jsme jeli, byl v rámci možností celkem pohodlný, ale v rámci možností opakuji - samozřejmě, že je vevnitř narváno co nejvíce sedadel, aby z toho CK vytřískalo co nejvíc peněz.. Měli by si spíš vzít příklad z chorvatské Arrivy, kterou jsme jeli na výlet - dálkový bus z Puly do Dubrovníku, pohodlné sedačky, hodně místa jak do stran, tak na nohy, nad každou sedačkou USB port pro dobíjení telefonu, WiFi...
Nicméně.. Ubytko - tam bych trochu oponovala, protože na popisu v inzerátu bylo napsáno, že se vila Tina nachází 300m od moře - tak to ani omylem! Bylo to metrů 600 (měřeno GPS) a celou dobu z prudkého kopce, tedy při návratu nutné té krpál vyšlapat. Toto by každopádně u inzerátu mělo zaznít, protože to v žádném případě není vhodné místo pro tělesně hendikepované nebo starší lidi!!!!
Pokoje čisté, zařízeny obyčejně, ale na přespání stačily.. Nicméně adresovaná kuchyňská linka se tam nenacházela. Kuchyňka byla na dvorku, takže ano, dala se použít, ale museli jste vylézt z pokoje..
Dále si dejte pozor na schody u vily!! Nejsou dobře osvětleny a při večerním návratu hrozí úraz (bohužel mamka v přítmí jeden schod neviděla a zlomila si po pádu ruku a zážitek z pohotovosti ze Splitu, což je nejbližší nemocnice s rtg v okolí, Vám nepřeji).

Tak a teď k cestě zpět, která byla PŘÍŠERNÁ!!!!
SMS dorazila dopoledne a v ní stálo, že odjezd bude v 17:20 hod - tak se i stalo.
Jenže přijel dvoupatrový bus, kterým jsme byli týden nazpět svezeni z Prahy do Brna a kde není téměř žádné místo.
Hned u vchodu jsem slečně stevardce hlásila, že mamka má zlomenou ruku v sádře a potřebujeme místo, aby si dala ruku do uličky - slečna velmi arogatně odvětila, že je daný zasedací pořádek a jedině se máme dohodnout mezi sebou, ale že silně pochybuje, že nám někdo svoje sedadla přenechá. To samé se stalo dalším lidem, kde paní měla po operaci kolene zaplacené místenky tak, aby na nohu měla místo, což se ovšem nestalo... A nikdo nebyl schopen vyhovět!
Další šok nastal, když jsme začali brázdit serpentýnky kolem Makarské rychlostí, že by se za ni nemusel stydět ani závodník Formule 1 - cestujícími nám bylo řečeno, že takto prasácky jel tento řidič i cestou do Chorvatska. Je pravda, že cestou do Brna tento řidič vytlačil z vozovky dodávku,která chtěla najet do pruhu, který jsme jeli my a málem došlo k nehodě...

No a začali jsme nabírat další účastníky po letoviscích od Gradacu až po Vodice.. Tato procedůra způsobila, že jen samotné Chorvatsko jsme jeli 12 hodin od Gradacu po hranice!!!!!
Bylo to šílené!!
Nikdo nám dopředu nic takového neřekl.
Slečna stevardka jen blbé koukala, když se jí někdo na něco zeptat, něco kuňkala.. Jinak seděla u řidičů a opravdu byla k ničemu.
Dále nechápu, jak je možné, že jsme přes Maďarsko místo po dálnici jeli po okrskách!! To jako nemáte těch pár peněz na mýtné??
A třešinka na dortu bylo to, že nám bylo oznámeno, že autobus z Itálie, do kterého v Brně měli přesedat lidé se svozem do Prahy, má zpoždění, a proto je nutné na něj čekat, jenže místo toho, aby dojeli na Zvonařku v Brně a čekali jsme tam a lidé, co bydlí v Brně, šli domů a další z okolí to samé, tak jsme tento čas trávili po benzinách cca 30km od Brna!!
To už jsme toho všichni měli opravdu dost! Největší vrchol bylo, když se jedna paní ohradila, proč jako nejedeme do Brna a trčíme někde kousek od něj a jeden z řidičů jí doslova řekl, ať ho už nesere, jinak půjde pěšky!!! Chápu, že to je nátlak i na řidiče samotné, ale mají mít nějaké vychování a být na takovéto situace připraveni!
Takže suma sumárum - z Chorvatska jsme vyrazili v 17:20 v sobotu, do Prahy jsme dojeli v 17h v neděli.
Výsledek je ten, že s Vaší cestovou už nikdy!!! To raději poletíme a nebo si zaplatíme jízdenku u soukromého dopravce, který má narozdíl od Vaší CK dobré reference.. Je to opravdu škoda, protože co jsem četla, tak nemáme jediní takovouto zkušenost :( Doufám, že si z toho něco vezmete.. A ostatní poteciální klienty varuji - strávit celý den v buse, kde jsou sedačky tvrdé, nepohodlné, nemáte téměř místo pro nohy a který řídí hulváti, opravdu není nic, co byste měli dobrovolně zažít..
0

0

Neregistrovaný uživatel
29.07.2018 08:47 37.188.135.***
Itálie  

S touto cestovkou nikdy! 3 hodiny čekáte na místě než vás ubytuji a zrovna tak při odjezdu , delegatku uvedenou v papírech jsme neviděli ani jednou, jen Gabriela

Jiří Kuchta 14.02.2018 11:22
Re: Lyžování Bormio - hotel na sjezdovce Girasole 2000  

backie: Když je problém tak co vám bráni obrátit se přímo na majitele ? Na webu mají telefon / email / skype.

Neregistrovaný uživatel
12.02.2018 12:09 90.176.133.***
lyžování v Itálii  

Ve čtvrtek, minulý týden, jsme se vrátili za zimní dovolené v Itálii. Vybrala jsem zájezd pro rodinu u cestovní kanceláře České kormidlo a vše vyšlo podle plánu a představ (snad jenom to BLEDĚMODRO – jako počasí – nebylo úplně dokonalé, ale tohle se ovlivnit ještě nedá – naštěstí…).
Pochvala platí od počátku – objednání, zajištění, informace. Cesta autobusem – dlouhá, ale s tím jsme počítali – řidiči maximálně profesionální – jak jízda, tak přístup k lidem – cestujícím… Po příjezdu v hotelu skvělá organizace, takže ve čtvrt na devět už jsme stáli u skibusu a mířili si užít první den lyžování. Ubytování bylo pěkné, čisté, odpovídající očekávání. Strava po celý pobyt – prostě MŇAM – snídaňová nabídka dostatečná, slaná, sladká, tekutiny všeho druhu. Na večeři úžasné saláty, sytá polévka, předkrm, hlavní jídlo a zákusek nebo ovoce + džbán vody. Paní recepční hotelu Casa Alpine na Vás bude mluvit česky a je velmi milá a ochotná, jakož i ostatní osazenstvo hotelu. Prostě pohodička, úsměv a dobrá nálada. Ke sjezdovkám i zpět jede co půl hodiny skibus, takže i tohle zabezpečení klaplo. No prostě – celkové hodnocení zájezdu je „1“ – byli jsme velmi příjemně překvapeni, že za velmi rozumnou cenu jsme dostali dokonalý servis… Lyžařský areál 100 km sjezdovek – proto jsme si ho i vybrali – jsme za pobyt nestihli kompletně vyzkoušet, některé sjezdovky jsme neprojeli, takže se prostě vrátit musíme… Děkujeme a příště zas M+M+M+H Lebduškovi :-)

backie 28.01.2015 10:06
Lyžování Bormio - hotel na sjezdovce Girasole 2000  

POZOR NA NEFÉR JEDNÁNÍ. Od CK České kormidlo jsme si zakoupili zájezd do Bormia do hotelu Girasole ve 2000 m.n.m přímo na sjezdovce. Tento hotel nam CK dva dny pred odjezdem zmenila - na hotel v centru Bormia - ski bus 50 m a cca 500 m od sjezdovky. Do puvodniho hotelu na sjezdovce to trvalo min 30 min. Tuto zmenu oznamili polovine ucastniku mailem. Při telefonickem reseni teto zmeny byla pracovnice CK arogantni a nepristupna. Hotel v centru byl 100 % horsi minimalne ve sve poloze a i o sluzbach by se dalo polemizovat. ( chybela vytapena lyzarna, velka prevlekaci mistnost, k veceri nebyla voda zdarma, v novem hotelu nebyla moznost wellnesu, a vecere byly servirovane, zatimco v puvodnim hotelu byl raut).
Dale se u teto CK plati na miste nejenom ,, vzdusne,, , ale i poplatek za delegatku - 5 eur. Tuto vidite cca 10 min.
Stejnou zmenu hotelu provedli i turnusu pred a po nas. Takze toto nefer jednani se neustale opakuje - neni to vyjimka. A na strankach CK o moznosti ubytovani jinde neni ani zminka.

Hanka
12.05.2014 19:39 217.115.255.***
Re: apartman pečar  

Dobrý den,
mohla bych se zeptat na Vaši zkušenost s tímhle apartmánem, také o něm uvažujeme, teda pokud se jedná o apartmán Pecar v Bristu :-) Moc děkuji

• Anonym (2)
zdenka Adámková Znojmo
01.10.2013 22:31 193.165.147.***
zájezd do CHorvatska  

Dne 22:-27.9.2013 jsem absolvovala zájezd s ck české kormidlo do destinace Drvenik Gornja Vala.Byla jsem velmi spokojena s průběhem zájezdu.Pěkné prostředí,ubytování,řidiči příjemní a ochotni,dostatek zastávek.Určitě jsem s ck české kormidlo nejela naposledy..

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Petra
24.09.2013 10:40 109.107.211.***

Naprostá spokojenost s touto cestovkou.Po přečtení těchto odstrašujících diskuzí musím říct že jsem měla velké obavy odjet.Obavy byly zbytečné.Byli jsme v Chorvatsku a naprostá spokojenost se vším.Určitě bych neváhala a jela znova.
Jediné,co se mi nelíbilo že jsme museli i přes velkou nepřízen počasí do NP Krka a ti kteří nešli čekali šest hodin v autobuse.

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
20.05.2013 11:06 109.107.211.***

Dobrý den,

mám právě čerstvou zkušenost s CK České kormidlo ze zájezdu na Orlí hnízdo. Průvodce byl OK, ovšem co se týče řidičů a jejich přístupu, můžu jen vřele doporučit tuto cestovní kancelář nevyhledávat. Řidič nerespektoval bezpečnostní přestávky, po cestě usínal, kličkoval, dokonce jsme ho několikrát museli "probudit", ale za žádnou cenu se nechtěl nechat vystřídat. Byla to cesta hrůzy a co mě překvapilo nejvíc, bylo to, že i průvodce na něj byl krátký.
Když to shrnu, tak s touto cestovní kanceláří už nikdy nikam nepojedu a to samé doporučuji i ostatním.

Marek

Martina Šubrtová
16.08.2012 23:44 109.80.140.***

Naprosto souhlasím.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu