A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Chorvatsko - Diskuze

Původní dotaz

Cesta přes Maďarsko

| Pitrisek
Pitrisek
Dobrý den,jezdím do Chorvatska už 6 let a vždycky jsem jel klasickou trasou přes slovinsko.Od 1.7.2008 bude slovinská dálnice stát 35euro.nemáte někdo zkušenos s cestou přes Maďarsko?děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Hanka Novotná
02.07.2009 16:39 88.83.238.***
Přes maďarsko... 

Přes Maďarsko jezdíme už přes 5 let poté, co se nám nelíbila cetsa přes Rakousko. Můžu vřele doporučit,je to velká úspora peněz a nezažili jsme jedinou zácpu. Není se čeho bát, opravdu ;-).

• Anonym (1)
Honza117 02.07.2009 12:39
nekupujte GPS navigaci 

Vážení,
dostal jsem se na tuhle diskusi,protože se letos taky chystám do Chorvatska přes Maďarsko.Jak to tak čtu,tak myslím,že cesta je to dobrá,při nejmenším je aspoň zajímavé tohle zkusit oproti hlavním trasám přes Rakousko a Slovinsko.Co je ale důležité - četl jsem tu o GPS navigaci.Můj názor je takový,že nejlepší co se s GPSkou dá udělat,je vzít pořádný kladivo a co nejdřív jí roztlouct,aby už nemohla dál škodit.Nikdy jsem jí neměl a ani nepotřeboval,ale 2x jsem se stal účastníkem(jako spolujezdec)výpravy,při níž byla použita a 1x udělala velký zásek v Německu,kdy nás poslala na zbytečnou zajížďku asi o 100 km mimo a pak náhle řekla "pokud možno se otočte" a při jiné výpravě nás jiná GPS táhla neskutečně zbytečnými cestami a jednou jsme skončili dokonce ve vinici poblíž Koperu,kde zmizel i asfalt a cesta pokračovala vyjetými rygoly.Je to dobrý sluha,ale zlý pán.Ve velkém neznámém městě (jako třeba Amsterdam)nás sice podržela, ale přesto mám o ní negativní mínění.Dobrá je tak leda do města,když už o ní mám říct něco pozitivního.Nikdy jsem jí neměl a ani si jí pořizovat nehodlám,a proto bych chtěl upozornit všechny,kteří by si jí snad chtěli koupit,ať to nedělají.Nejlepší navigace je vlastní rozum a dobrá mapa

• Anonym (1)
ninuskaf 21.06.2009 21:11
benzinky v Maďarsku 

ahoj, chcela som sa spýtať, ako je to s benzínkami v Maďarsku, kvoli zastávkam – toalety atd. Ideme s jednou tehotnou, ktorá musí približne každú hod, hod a pol zastaviť, trochu sa prejst, toaleta atd. Dakujem.

Abatus
18.08.2008 13:44 194.228.197.***
Re: přes Maďarsko ne 

Vrátili jsme se z Chorvatska a cestu tam i zpět jsme jeli přes Maďarsko a bylo úplně bez problémů. Cesta trvala 13 a půl hod i s přestávkymi a to jsem jel z Ústí nad Labem!!!! Tam jsem jel na noc a až nato že celý Maďarsko pršelo tak mě nic a nikdo nezdržoval dolů na Lendavu tam přes rozestavěnou dálnici kde se nic zatím neplatí a je to dobře značený zabloudit tam může jen trotl :-)) no a pak už Chorvatsko Varaždin dálnicí na Záhřeb A dál na Karlovač tam jsem dal pauzu a pokračoval na Plitvice a níž.A to samé zpět. 8-) Jak říkám celá cesta bez problémů. Kdo rád jezdí na pohodu vřele doporučuji. :-) P.S. závodníkům se to bude zdát pomalý ale to asi ať pojedou kudykoliv :-P

Olda
16.08.2008 21:18 217.66.174.***
nikdy víc Maďarsko 

Taky jsem se rozhodoval jestli jet Slovinskem nebo Maďarskem,když jsem dostal asi třetí doporučení jel jsem na Maďary (Rajka,Czorna,Szombathely,Nagykanizsa, Varaždin(HR))-hrozná cesta samá vesnice městečko či město cesta samá díra (lepší to bylo až ke konci) a hlavně samá
30-40 km/h a to jejich značení taky za moc nestojí a k tomu ještě ty jejich debilní kamioňáci,nalepí se těsně,ale těsně za zadek a dá dálkový (cesta probíhala v noci),takže jsem musel hledat kde radši zastavit a toho debila pustit. Jeli jsme z Pardubic 17 hod.
Zpátky už jsem to bral přes Slovinsko klasickou cestou až na kruháč, kde jsme odbočili na Šentilj. Měli jsme štěstí(dost veliký) ty šmejdi maj zpoplatněný i ten kousek dálnice, spíš dálničního
přivaděče ve městě což ani u nás není, na hranicích z Chorvatska na jsme to měli v pohodě, snad proto,že jsme jeli v noci, snad proto,že jsem měl vylepenu slovenskou a naši známku a oni to přehlídli. Na kruháku jsem to vypálil na Šentilj a dojel v pohodě hranici mimo, za hranicí mě kontroloval rakouský policista a (doklady od auta,řidičák) a evidentně byl pobaven,že těm šmejdům zase někdo proklouz, na otázku kde koupím (A)dálniční známku odpověděl, že mám v pohodě jet a na první pumpě si ji koupit,
učinil jsem. Cesta ze zadaru do Pardubic mi trvala 12 hod.
Nutno dodat,že tam jsem jel z NE-Po a domů
ze Čt-Pá. Sousedi v apartmánu sjeli před A/Slo hranicema šli nějakým malým přechodem a na klasiku se napojili až někde u Ptuj.Příště bych se k tomu taky přiklonil, ale přes ty Maďary pokud si tam nepostavěj dálnici bych nejel to radši zůstanu doma.

• Anonym (1)
BoBo 1
12.08.2008 14:06 90.183.77.***
přes Maďarsko bez poplatku 

cesta přes maďarsko bez poplatku: v Bratislavě je třeba sjed na silnici č.2 směr hraniční přechod Rajka pak směr Mosonmagyarov,kde je třeba se napojit na silnici č.86 směr Csorna a pokračovat po ni stále až před slovinskou hranicí zahnete na město Lenti pak pokračovat na leteye a hraniční přechod Goričan vyjedete na HR dálnici šťastnou cestu ;-)

• Anonym (2)
kapr
01.08.2008 12:18 217.66.176.***
ne maďarsko 

Vrtáli jsem se z chorvatska 30.7.Vždy jsem jezdil přes rakousko.Poprvé jsem jel přes maďarsko.Kdo si pochvaluje cestu tímto směrem,nemůže být normální.Cenově to vyjde pomali stejně.Cestovat takovou dálku a jet přitom 50 - někdy 90 není normální.chytnete 3 kamiony za sebou a můžete to zabalit. Přes rakousko do Zadaru jezdím do 8 h¨. Přes maďarsko to trvalo 12h.Hrůza.Nedoporučuji.

Jeff 22.07.2008 18:08
Easy rider 

Není to z mé hlavy čerpal jsem kde jsem mohl a vyřešil to 138 km v Rakousku pak do Maďarska a Chorvatska Opravdu jsem se svezl tam i zpět bez problémů a kolon. Také jsem si vše u cesty prohlédl přeci jsem na dovolené a nesoutěžím s časem. Jel jsem v sobotu a až doma ve zprávách hlásili tu hrůzu ve slovinsku okolo Mariboru, ale to jsem také dkysi zažil.Ten jejich poplatek nic nevyřešil a já to nebyl, kdo jim ho zaplatil když byla jiná pohodová možnost.

• Anonym (1)
pooooly
21.07.2008 21:49 93.91.49.***
Cesta Chorvatsko 

eště tedy doplněk,jeli jsme z českých budějovic směr halámky,wien,směr na graz - sjezd na kormend a dále jak popisuji v druhém příspěvku.Měl jsem z toho strach,ale dopadlo to úplně výtečně,skoro žádnej provoz,doporučuji,akorát bacha na dodržování rychlosti,policajtama se to v obcích jen hemží,madarsko ten kousek bylo taky v poho,takže jedniný poplatky do chorvatska azpět byly dálnice rakousko a dálnice chorvatsko..

pooooly
21.07.2008 21:44 93.91.49.***
chorvatsko 

Zdravím všecky,přijel sem z Primoštenü včera a jeli jsem přes madarsko a dokonce přímo centrem lendavy bez poplatku.Ochcali jsme je jak správní češi - trsa sjezd z dálnice rakousko na fůrstenfeld,pokračování kormend,zalalovo,dolga vas,lendava - pozor za přechodem benzínka a kruhovej objezd,nedat se na dálnici,ale na neznačenou levou stranu - je souběžná s dálnicí a vede centrem města - je dobrá navigace na tohle - musíte zadat městečko trimlini - to vás navede krásně centrem - dojedete do týhle prdele,kde nic neni a najednou se nás vykoukne z nenápadný odbočky krásnej přechod schovanej docela dost dobře,tam vás v poho pustí - pravda nikdo tam nebyl,pochybuju,že to někdo ví !pak už krásně dolu na čakovec a dálnice směr šibenik,cesta naprosto bez problémů,ale raději doporučuji navigaci,ty svině ve slovinsku stahli všechny značky kromě těch co vedou na dálnici...Tom

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu