A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Chorvatsko - Diskuze

Původní dotaz

Plitvice

| azicek
azicek
Ahoj, plánuji dovču do Chorvatska. Vždy jsme u Plitvic zastavili, koukli od zábradlí a zase pokračovali dál k moři. Letos mne napadlo projít si Plitvice celé - udělat si tedy zastávku alespoň jeden den na tomto místu. Chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti. Za jak dlouho se dá "výlet" v tomto národním chorvatském parku absolvovat. Jak je to s ubytováním poblíž Plitvic, doporučili byste někoho nebo chcete na někoho upozornit, že tam opravdu NE. Děkuji za Vaše rady a zkušenosti. V. ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Kejml
24.08.2013 22:15 88.83.252.***
Re: Plitvice 

Dobrý den,

léta jsem to měl podobně a přes Plitvická jezera jen projížděl s tím, že se tam musíme stavit až pojedeme nazpátek ale nikdy k tomu nedošlo. Informace o národním parku Plitvická jezera za naší cesty, ceny vstupného, mapky tras i ubytování v okolí najdete sepsané tady: http://www.zivotnacestach.cz/narodni-park-plitvicka-jezera-chorvatsko/

Mirek D. 22.04.2013 17:56
Re: Plitvice - nákup suvenýrú 

Suveníry je možné nakoupit u hlavní brány na parkovišti v shopu! :-)

• Anonym (1)
Lemar 21.04.2013 12:36
Plitvice - nákup suvenýrú 

Dobrý den. Letos v květnu jedu na víkend na Plitvice. Prosím vás je možné si před vstupem koupit suvenýry? Děkuji Lenka

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
pealpe
14.04.2013 13:38 78.45.96.***
Re: Do plitvic s invalidním vozíčkem 

Ano lod je v cene,s vozikem radeji ne byli jste na Krka ,to samy ve velkym. Nebo zdatny dvojdoprovod.Osoba na voziku bude pekne vyklepana,zalezí taky kolik vozickar ma kg,doprovod toho bude mít dost.Samotna prohlidka trva asi 6hodin chůze,zalezi na velikosti okruhu,jsou dva.

Moc děkuji za odpověď
14.04.2013 07:13 88.100.203.***

My jedeme první týden v červenci.Už jsme navštívili NP Krka a tam jsme se dostali jen do některé části parku, dále už byly schody.Ještě bych se chtěla zeptat zda jse dají na vozíku obejít celé plitvice.A zajímala by mě plavba na lodi tedy jestli jsem to správně pochopila měla by být v ceně vstupenky, ale nevím jestli jse dá jít na plavbu i s vozíkem.
Moc vám děkuji za odpověď a jakékoliv další informace. :-)

Jirka
07.04.2013 10:40 90.181.2.***

Plitvice znám jako chodící, ale soudím, že v principu jistě ano. Jenže čím zajímavější tím obtížnější, takže určitě s doprovodem. Jako velký problém bych to ale viděl v sezónu. V tom množství lidí by to určitě bylo určitě komplikované (pro všechny). Jednou jsem tam byl v srpnu. Bylo to řízené tak, že shora dolů k velkému vodopádu a pak ostrý výstup nahoru. Lidí bylo tolik, že zastavit se kvůli focení znamenalo, že do Vás lidi vráželi, protože nestihli zastavit. A více vzadu nezareagovali a dokonce padali. Závěrečný výstup pak byl zvláště pro netrénované velmi problematický. Pak jsem tam byl jednou koncem dubna a bylo to o něčem úplně jiném. Jen jsem tenkrát litoval, že o týden později by to tam víc kvetlo. A pak jsem tam byl jednou na začátku listopadu a to bylo úplně nejlepší. Ráno jsme byli v parku úplně první (někdy po osmé). Nejdříve sestup dolů a pak "proti proudu". Když jsme došli k převozu přes jezero, tak se nás ptali, jestli spěcháme, nebo jsme ochotni počkat na skupinku, která je za námi. Byli to nějací Japonci s hodně ostrým tempem. Na druhé straně, než jsme vystoupili s lodi, Japonci opět nasadili tempo a tak jsme i dál pokračovali s manželkou sami. Opravdu fantastický zážitek. V sezónu už bych tam víckrát nejel.

• Anonym (15)
  • Anonym (3)
Díky za odpověď
07.04.2013 08:39 88.100.203.***
Do plitvic s invalidním vozíčkem 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptata zda se jde dostat do plitvic s inavalidním vozíčkem alespoň do některé části.
Moc děkuji za odpověď :-)

• Anonym (2)
janek028 05.05.2008 19:05
RE: PLITVICE nádhera 

Plitvice skutečně nádhera. Chatkové ubytování Korana (společné koupelny) je třeba zajistit předem, ale dle mého názoru lze nyní mimo sezonu jet a ubytování řešit na privátu na místě.

ursula
05.05.2008 10:46 212.80.67.***
okolí? 

chceme jet na plitvice ted na ten prodlouzeny vikend, co je jeste mozneho videt pekneho v okoli? k mori mozn ani nepojedem, ono bude mozna i dost chladno... tak nejake pamatky, hory, nebo tak?

• Anonym (15)
Martina M
03.05.2008 21:02 78.157.160.***
PLITVICE nádhera 

Bydlet se dá buď v kempu Korana, nebo v soukromí, např. v Korenici. Ubytovvání stojí 15 EUR na osobu a 1 noc.Plitvice jsouz nezapomenutelným zážitkem na celý život. Prohlídka trvá asi 6 hodin. Kratší trasa asi 3 hod.Rozhodně si je nenechte ujít.Doporučuji.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu