A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Chorvatsko - Diskuze

Původní dotaz

Senj - Kvarner

| jirisefrna
jirisefrna
Právě jsem se vrátil z dovči a chci se podělit o pocity a zkušenosti.První týden jsme byli v Dalmácii a to v obci Sv.Filip i Jakov.To je vedle (3km) Biogradu n/m.Tam to bylo domluvené předem.Druhý týden jsme se rozhodli,že pojedeme tzv. na blint a to směrem nahoru k Rijece,aby jsme se podívali jinam a měli to pak blíž domů.Cesta sice na hov...,ale pohled na ty útesy a zálivy za to stojí.To je nepopsatelný.Původně jsem myslel,že zakotvíme v Cirkvenici.Na fotkách vypadala super,skutečnost je naprosto jiná.Hezký upravený pláže nafutrovaný lidma v čistě průmyslovým pojetí.Jeli jsme po Jadranský magistrále přes Zadar dál nahoru a to přes den.Nakonec jsme to zapíchli ve městě Senj.Starobylé město vytesané do skály s krásným hradem.Sehnal jsem apartmán cca 100m od moře a tý nejlepší pláže ve městě za 50Eur za den pro 2 rodiny.Ve výbavě kuchyně byla rychlovarka,kávovar,2 lednice a PRAČKA.Dvě samostatný ložnice a společná terasa a kuchyně.Koupelnu má každá ložnice svoji.Prostě bez chyby.Na uvítanou jsme dostali flašku Rakije a bylo hned veselo.Co mě však nejvíce překvapilo,byla teplota a čistota moře.Bomba.Moře mělo 25 st. a vzduch 32/26.Denně jsme grilovali mušle,které jsem nalovil cca 100m od pláže na skalách,dokonce jsem chytil i chobotnici(tu jsem zase pustil).Pokud by měl někdo zájem o fotky,nebo dohodit ubytování,tak písněte.Doporučuju.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jozef
06.04.2008 14:03 88.212.23.***
RE: Letos taky SENJ 

Dobrý deň, tento rok sa chystáme stráviť dovolenku v dedinke Sveti Juraj a máme v pláne navštíviť Senj, hrad Nehaj, Plitvické jazerá, ostrov Ráb a samozrejme NP Severni Velebit. Budem Vám vďačný za akékoľvek informácie (foto) o Zavižane.
S pozdravom, Jozef

Martina bob
04.04.2008 15:27 217.112.167.***
RE: RE: reakce na Senj 

Ještě se vracím k dovolené v Bunici. Doporučuju všem, kdo jede pod stan, aby si přibral náhradní špagáty, protože tam bývají dost silné větry a je dobré stan posychrovat uvázáním o strom /kterých je tam hodně/. Už jsem zažila létající stany, když byli majitelé někde ve městě. Na nákupy se jezdí do Senje /asi 5 km/, v kempu je ale možné i objednat hotové jídlo. Bez bot do vody tam nepřežijete, je tam hodně ježků a někde jsou i ostré skalnaté útesy. Kdo je dobrodruh, může zajet na "návštěvu" do Itálie přes Terst. Do Bibione přes Rijeku je to asi 350 km.

Martina bob
04.04.2008 13:14 217.112.167.***
RE: reakce na Senj 

ahoj.Do kempu v Bunici u Senje jezdíme s rodinu už asi 6 let. Kemp je malý, ale o to je to super. Kemp leží přímo na břehu moře, takže můžete chodit celý den v plavkách. Pokud vím, můžete se ubytovat i v apartmánu, které tam nově postavili. Cena v kempu za noc je celkem směšná, apartmán je celkem drahý. /80€ za noc/. Jinak doporočuju kemp Bunica, který je 2. v pořadí směrem od města Senj. V tom 1. je to horší s sociálním zařízením, ani ta baba není moc sympatická. Kempy jsou ale těsně vedle sebe, takže pláž je stejná pro oba. Dál směrem k Rijece je blízko ještě další kemp. Ten už je větší a pláž je taky o něco horší. A je tam malý hřbitov. Tak zatím.

monina
02.04.2008 19:38 77.236.210.***
RE: Senj - Kvarner 

Ahoj Georgi, také mě zaujal Tvůj článek o městečku Senj, pokud budeš mít chuť a chvíli času, pošli mi prosím Tě, adresu či kontakt.Díky a zdravím monika

Kamil
25.03.2008 10:36 212.11.123.***
RE: Ubytování 

stránky města: http://www.senj.hr

fotografie města Senj: http://www.photocroatia.com/thumball/senj.php

Ubytování seženeš v turistické kanceláři - je označena tak výrazně že ji nepřehlédneš a ve městě jich bude několik. Za osobu počítej max. 20euro na osobu a den - záleží na apartmánu, délce pobytu a pod. Rozhodně jsem nikde neviděl žádné domorodce s cedulkami nabízející ubytování, přitom pod Zadarem a dále dolů k Makarské je to běžné. Nebo se prostě zeptáš u prvního domu kde nabízejí pokoje ("Sobe";) majitele a buď bude mít volno, nebo ti pomůže a obtelefonuje svoje známé. Všichni moji známí jezdí na blind a vždy si mohli vybírat z několika apartmánů, Najde se dost lidí, kteří Ti řeknou, že by nejeli naslepo, jeden můj kolega si zajednal apartmán půl roku dopředu, našel ho na netu podle fotek super a zaplatil zálohu. Když tam přijeli a šli se podívat na moře, plaval tam odpad včetně dámských vložek a moře hrozně smrdělo (byla to taková zátoka). Raději oželeli zaplacenou zálohu a odjeli jinam. Od té doby jen a pouze na blind - na místě vidíš jako to vypadá ve skutečnosti. Před konečným výběrem místa a odjezdem z domova se podívej na přepověď počasí http://weather.yahoo.com/regional/EUROPEX.html je tam předpověď na 10 dní dopředu. Když jsem vloni sledoval počasí na severu Chorvatska v létě, bylo tam i pár dní jen kolem dvaceti stupňů.

Jakub Plšek
24.03.2008 17:55 88.146.207.***
Ubytování 

Dobrý den,
četl jsem Vaše dojmy z dovolené v chorvatsku na blind. Chtěl bych se tam letos taky tak podívat.Pojedu s přítelkyní ale ona je ten tip že chce mít jistotu obytování. Ale je ochotna jet semnou na Blind. Měl bych k Vám pár proseb. Jestli by jste mi nemohl poslat 1 nebo 2 fotky z toho města Senj. A informace o tom kolik tam tak stojí pokoj pro dva lidi, a jestli je problém sehnat ubytování které nebude od pláže 2 km. Protože přítelkyně se bojí i této skutečnosti. Popřípadě jeslti víte nebo máte kontakt na někoho kdo to ubytování tam poskytuje. Aby jsem měl alespoň malinký argument. Děkuji Jakub Plšek 8-)

• Anonym (2)
Kamil
21.03.2008 22:48 212.11.123.***
Sveti Juraj 

S rodinou jsem byl v červenci 2007 v městečku Sveti Juraj, jel jsem do Chorvatska poprvé a na blind. Neměl jsem žádnou představu kde skončíme, z dálnice jsem chtěl sjet na výjezdu Žuta Lokva a v Senji odbočit doleva směrem na jih.Městečko má cca 1200 obyvatel a je spíše pro ty co nevyhledávají moc zábavu. Nachází se asi 10Km pod městem Senj. Ubytování jsme sehnali za 10min. v turistické kanceláři za cenu 15 euro na osobu (byli jsme tři). Možností ubytování bylo dost, kdyby nás bylo více, cena na osobu by byla menší. Přímo naproti té turistické kanceláre byla minipláž s tak průzračně čistou a teplou vodou, jakou jsem ještě nezažil (předtím jsme jezdili jen do španělska). Ubytování jsme měli v domku u jedné staší paní.Na městskou pláž jsme museli jít oklikou a bylo to celkem cca 400m. Ubytování bylo čisté, měli jsme k dispozici 2 ložnice s manželskými postelemi, obývací pokoj s tv, kuchyně standartně vybavená, wc a koupelna. Paní bydlela v domě a měla tam jednu místnost kam chodila spát. Přes den přebývala v zahradním domku, který byl u domu. Před domem byla terasa se sezením. Dům se nacházel na konci slepé ulice, takže tam byl naprostý klid. Jen jsem tam nemohl parkovat auto, které jsem musel dát na zahradu její sestry cca 300m daleko. Těch 5 dní co jsme tam byli, bylo dost vedro 30-35 st.. Městská pláž byla oblázková v délce cca 30m a pak betonové molo. I když jsme tam byli uprostřed sezóny, pláž narvaná nebyla. Asi se nejedná o hlavní cíl turistů. Čechy jsme viděli jen jednou, to když na pláž přijeli motorkáři, vykoupali se a odjeli. Ještě jsem 2x zahlédl parkovat auto s českou spz jinak jsme o čecha nezakopli. Byli tam němci, italové a slovinci. Na pláži byl kiosek s občerstvením a o pár kroků dál restaurace s terasou. Přístaviště bylo od pláže odděleno kamennou hrází. V místě kde jsme se koupali jsem viděl tak 1-2 ježky jinak tam nebyli. O 20m dál v přístavišti to byl ježek na ježkovi. Moře bylo čisté, když foukala bura byly vlny. Bura také přinesla studené proudy, takže místy bylo moře studené. Vstup do moře byl pozvolný, ale poměrně rychle jsem se dostal do hloubky, ne jako ve Španělsku, kde jsem měl vodu po pás a najednou "díra" že jsem už nevystačil. Vezli jsme si sebou potraviny, že si budeme vařit, ale hned druhý den jsem pozval manželku do restaurace přístavní restaurace a od té doby jsme obědvali v restauraci. Ceny byli zhruba na úrovni slušných restaurací ve větších městech u nás. Pizza stála od 35kun, já jsem si oblíbil "mješane maso" to stálo 55kun, biftek stál 75kun. Místní pivo Karlovačko bylo dobré, lepší než plechovkový Staropramen. Cena 12kun. Na pláži byly k pronájmu lehátka a slunečníky. 1x lehátko a slunečník za 50kun. Co se týká cen, byli jsme překvapeni, že to tam není tak drahé - asi jsme měli cenový výcvik ze Španělska, kde je to min. o polovinu dražší. V městečku bylo několik restaurací, dva obchody, jinak vcelku nic. Pro klidnou dovolenou jako stvořené.-Strávili jsme tam 5 dní a pokud to vyjde rádi bychom se tam vrátili. Z domova do Svetiho Juraje to bylo 780Km. Pokud někoho zaujalo městečko Sveti Juraj, mohu poslat více fotek. S rodinou jsme byli poprvé v Chorvatsku a bylo to velmi příjemné.

matys
23.02.2008 21:50 89.103.196.***
dovolená v Senj 

Dobrý den Georgi,
můžu poprosit o adresu a kontakt
na apartmán, ve kterém jste byli ubytovaní? Příp. nějaké foto Děkuji

Scarlet 11.02.2008 07:09
RE: RE: dovolená v Senj 

Sleduji s napětím stále,dotazů a proseb přibylo, ale odpověď žádná. Zdravím.

Rabbit01 08.02.2008 21:52
RE: dovolená v Senj 

Jen bych se chtěla zeptat, zda někomu z Vás poslal George ten kontakt a fotky. Mně teda ne, ačkoli jsem jej o to požádala. Dík za info. ;-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu