A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Chorvatsko - Diskuze

Původní dotaz

Senj - Kvarner

| jirisefrna
jirisefrna
Právě jsem se vrátil z dovči a chci se podělit o pocity a zkušenosti.První týden jsme byli v Dalmácii a to v obci Sv.Filip i Jakov.To je vedle (3km) Biogradu n/m.Tam to bylo domluvené předem.Druhý týden jsme se rozhodli,že pojedeme tzv. na blint a to směrem nahoru k Rijece,aby jsme se podívali jinam a měli to pak blíž domů.Cesta sice na hov...,ale pohled na ty útesy a zálivy za to stojí.To je nepopsatelný.Původně jsem myslel,že zakotvíme v Cirkvenici.Na fotkách vypadala super,skutečnost je naprosto jiná.Hezký upravený pláže nafutrovaný lidma v čistě průmyslovým pojetí.Jeli jsme po Jadranský magistrále přes Zadar dál nahoru a to přes den.Nakonec jsme to zapíchli ve městě Senj.Starobylé město vytesané do skály s krásným hradem.Sehnal jsem apartmán cca 100m od moře a tý nejlepší pláže ve městě za 50Eur za den pro 2 rodiny.Ve výbavě kuchyně byla rychlovarka,kávovar,2 lednice a PRAČKA.Dvě samostatný ložnice a společná terasa a kuchyně.Koupelnu má každá ložnice svoji.Prostě bez chyby.Na uvítanou jsme dostali flašku Rakije a bylo hned veselo.Co mě však nejvíce překvapilo,byla teplota a čistota moře.Bomba.Moře mělo 25 st. a vzduch 32/26.Denně jsme grilovali mušle,které jsem nalovil cca 100m od pláže na skalách,dokonce jsem chytil i chobotnici(tu jsem zase pustil).Pokud by měl někdo zájem o fotky,nebo dohodit ubytování,tak písněte.Doporučuju.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
uculka
18.04.2008 13:37 82.114.215.***
ubytování senj 

Dobrý den ráda bych Vás jestli by bylo možné požádala o nějaký ten tip na ubytování v tomto městečku...:)v létě bychom sme se sem chteli vydat...tak ať máme nějakou představu.:)přeem děkuji za poskytnuté info... ;-)

Jozef
13.04.2008 10:27 88.212.23.***
RE: RE: RE: Letos taky SENJ 

badawi
Ďakujem za informácie, vstupné by malo byť: children - 7,00 kn, adults - 15,00 kn
ak by to niekoho zaujímalo)

badawi 07.04.2008 22:20
RE: RE: Letos taky SENJ 

Jozef: Sejn, pokud jedete do Senje od jihu, je k Nehaji celkem slušně značená cesta, horší je, když se chcete vymotat zpět.

Nehaj je hrad na kopci, v přízemí je restaurace, přístupné je první patro a "střecha", chodí se mezi hradbama, je to paráda, nidko nehlídá, můžete tam být, jak dlouho chcete. Vystaveny jsou mapy, brnění, obrazy, kanony, šavle apod. Jako vstupenku dostanete rovnou pohled, kdyby Vás to moc zajímalo, tak můžu sehnat i vstupné na Nehaj. Fotku hradu mám určitě ve své fotogalerii, mrkněte tam, je to v sekci Chorvatskem od Dubovacu po Split.
Jinak v Senji je ještě stará fontána, která je ale totálně zlikvidovaná, můžete se projít kolem hradeb, ale mně se v tomto městě líbil pouze Nehaj, znovu bych sem nejela.
přeji příjemnou cestu.

Zuzka123 07.04.2008 07:12
RE: RE: RE: reakce na Senj 

My sme si vlani takto odskočili na 1 deň z Crikvenice do Benátok. :-D V septembri nás na dovolenke chytil studený front so silným dažďom a vetrom a tak sme si spravili výlet do Benátok. Tam bolo krásne slnečno a teplo 25 st. Pravú pizzu sme si nedali v Benátkach, ale keď sme sa vracali do Chorvátska, zišli sme za Benátkami z dialnice a asi 10 km od dialnice sme pohľadali pizzeriu, kde sme sa fantasticky najedli. Benátky boli nádherné - odporúčam!

Jozef
06.04.2008 14:03 88.212.23.***
RE: Letos taky SENJ 

Dobrý deň, tento rok sa chystáme stráviť dovolenku v dedinke Sveti Juraj a máme v pláne navštíviť Senj, hrad Nehaj, Plitvické jazerá, ostrov Ráb a samozrejme NP Severni Velebit. Budem Vám vďačný za akékoľvek informácie (foto) o Zavižane.
S pozdravom, Jozef

Martina bob
04.04.2008 15:27 217.112.167.***
RE: RE: reakce na Senj 

Ještě se vracím k dovolené v Bunici. Doporučuju všem, kdo jede pod stan, aby si přibral náhradní špagáty, protože tam bývají dost silné větry a je dobré stan posychrovat uvázáním o strom /kterých je tam hodně/. Už jsem zažila létající stany, když byli majitelé někde ve městě. Na nákupy se jezdí do Senje /asi 5 km/, v kempu je ale možné i objednat hotové jídlo. Bez bot do vody tam nepřežijete, je tam hodně ježků a někde jsou i ostré skalnaté útesy. Kdo je dobrodruh, může zajet na "návštěvu" do Itálie přes Terst. Do Bibione přes Rijeku je to asi 350 km.

Martina bob
04.04.2008 13:14 217.112.167.***
RE: reakce na Senj 

ahoj.Do kempu v Bunici u Senje jezdíme s rodinu už asi 6 let. Kemp je malý, ale o to je to super. Kemp leží přímo na břehu moře, takže můžete chodit celý den v plavkách. Pokud vím, můžete se ubytovat i v apartmánu, které tam nově postavili. Cena v kempu za noc je celkem směšná, apartmán je celkem drahý. /80€ za noc/. Jinak doporočuju kemp Bunica, který je 2. v pořadí směrem od města Senj. V tom 1. je to horší s sociálním zařízením, ani ta baba není moc sympatická. Kempy jsou ale těsně vedle sebe, takže pláž je stejná pro oba. Dál směrem k Rijece je blízko ještě další kemp. Ten už je větší a pláž je taky o něco horší. A je tam malý hřbitov. Tak zatím.

monina
02.04.2008 19:38 77.236.210.***
RE: Senj - Kvarner 

Ahoj Georgi, také mě zaujal Tvůj článek o městečku Senj, pokud budeš mít chuť a chvíli času, pošli mi prosím Tě, adresu či kontakt.Díky a zdravím monika

Kamil
25.03.2008 10:36 212.11.123.***
RE: Ubytování 

stránky města: http://www.senj.hr

fotografie města Senj: http://www.photocroatia.com/thumball/senj.php

Ubytování seženeš v turistické kanceláři - je označena tak výrazně že ji nepřehlédneš a ve městě jich bude několik. Za osobu počítej max. 20euro na osobu a den - záleží na apartmánu, délce pobytu a pod. Rozhodně jsem nikde neviděl žádné domorodce s cedulkami nabízející ubytování, přitom pod Zadarem a dále dolů k Makarské je to běžné. Nebo se prostě zeptáš u prvního domu kde nabízejí pokoje ("Sobe";) majitele a buď bude mít volno, nebo ti pomůže a obtelefonuje svoje známé. Všichni moji známí jezdí na blind a vždy si mohli vybírat z několika apartmánů, Najde se dost lidí, kteří Ti řeknou, že by nejeli naslepo, jeden můj kolega si zajednal apartmán půl roku dopředu, našel ho na netu podle fotek super a zaplatil zálohu. Když tam přijeli a šli se podívat na moře, plaval tam odpad včetně dámských vložek a moře hrozně smrdělo (byla to taková zátoka). Raději oželeli zaplacenou zálohu a odjeli jinam. Od té doby jen a pouze na blind - na místě vidíš jako to vypadá ve skutečnosti. Před konečným výběrem místa a odjezdem z domova se podívej na přepověď počasí http://weather.yahoo.com/regional/EUROPEX.html je tam předpověď na 10 dní dopředu. Když jsem vloni sledoval počasí na severu Chorvatska v létě, bylo tam i pár dní jen kolem dvaceti stupňů.

Jakub Plšek
24.03.2008 17:55 88.146.207.***
Ubytování 

Dobrý den,
četl jsem Vaše dojmy z dovolené v chorvatsku na blind. Chtěl bych se tam letos taky tak podívat.Pojedu s přítelkyní ale ona je ten tip že chce mít jistotu obytování. Ale je ochotna jet semnou na Blind. Měl bych k Vám pár proseb. Jestli by jste mi nemohl poslat 1 nebo 2 fotky z toho města Senj. A informace o tom kolik tam tak stojí pokoj pro dva lidi, a jestli je problém sehnat ubytování které nebude od pláže 2 km. Protože přítelkyně se bojí i této skutečnosti. Popřípadě jeslti víte nebo máte kontakt na někoho kdo to ubytování tam poskytuje. Aby jsem měl alespoň malinký argument. Děkuji Jakub Plšek 8-)

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu