JoEvík
20.07.2008 08:21 84.244.80.***
Cesta přes Maďarsko 

Vážení,
už jsme týden doma, cesta byla naprosto v pohodě. Jeli jsme tak jako každý rok přes Rakousko, Maribor a dále. Abychom se vyhnuli placení ve Slovinsku provedli jsme to tak, že ihned za lovinskou hranicí jsme na značeném sjezdu z dálnice sjeli na Šejntilj a tady pokračovali po celkem slušné okresce do Mariboru (kopíruje "dálnici";)a cestu zpět stejně a bez problémů ( Mariboru na kruhovém objezdu najet po žlutě značeném výjezdu na Šentilj a na konci vesničky je značen nájezd na dálnici na Rakousko, tady najet a jste ihned na hranicích.) Jedinou zácpu jsme chytili pouze na mýtnici i Záhřebu, jinak cesta až na vytrvalý déšť přes Rakousko byla v pohodě. Je dobré zvolit správý termín. My většinou volíme čtvrtky.
Přeji všem šťastnou cestu.

• Anonym (1)
I
20.07.2008 22:47 81.19.43.***
RE: Cesta přes Maďarsko 

Díky za informace ( užitečné ), fajn

Booboo 21.07.2008 09:31
RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

Ahojte. Zacinam se v tom ztracet. Nemate nekdo aktualni prehled vsech poplatku, ktere zaplatim pri ceste CR - HR pres Madarsko? Popr. by ADMIN mohl pridat do dopravy i tuhle cestu. Nejen pres Rakousko se da dojet, cesta pres Madarsko zacina byt docela zadana. Urcite by podrobnejsi zpracovani pomohlo vice lidem. Dekuji.

zr 22.07.2008 07:32
RE: RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

platili jsme jenom: dálniční známku v čr- Máme celoroční, tak mě netalčila, Slovenskou- 120, a jinak až v Chorvatsku dálnice, jinak nic.

Booboo 22.07.2008 08:37
RE: RE: RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

To: zr. Díky, to jsem přesně chtěla slyšet (číst) ;-)
To: pooooly. To je super, my jedeme taky do Primoštenu. Teda vlastně skoro, přesněj do Dolacu u P. Akorát s těma značkama ve Slovinsku si mě krapet vyděsil. Ale snad to zvládnem.

zr 22.07.2008 09:49
RE: RE: RE: RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

Tak nejezdi přes Slovisnko, ale až rovnou do chorvatska.Tam je to celkem velmi slušně značený, jeli jsme podle starýho atlasu evropy, bez GPS, a jenom tam bylo napojení na chiorvatskou dálnici dřív, než v atlase.

Booboo 22.07.2008 12:30
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

Já sem trosku cvok. Dlouho dopredu mam nastudovane veskere prijezdove trasy,ceny, moznosti v miste pobytu a tak :-D Ale tentokrat (poprve) nejedeme svym autem, ale se znamyma. Takze vse bude zalezet na ridici. Je to sikula, urcite si poradi. A kdyz se neco nepovede, aspon to bude na koho svest :-) Kazdopadne tu moznost vubec nejet pres Slovinsko uz mi radilo vice lidi. Zkusim to nadhodit na "predodjezdove" party.

• Anonym (1)
Osel
25.07.2008 20:33 213.211.54.***

Vrátil jsem se z Chorvatska tento týden. Poprvé jsem jel obě cesty přez Maďarsko, a už bych jinak nejel, a nechápu proč jsem jezdil několik let přez tu všivou bandu ve Slovinsku. Cesta přez Maďarsko pěkně ubíhá, i když je tam několik podle mě zbytečných omezení třeba i na 30km. Pokud máte českou dálniční známku, tak platíte jen Slovenskou, týdenní stála 130kč, měsíční 270kč. Jinak nic, až dálnice v Chorvatsku. Slovinsko jsem minul úplně. Jen u ž u Chorvatských hranic je potřeba dávat pozor, aby se člověk nedostal na Maďarskou dálnici. Při první cestě se mi to málem podařilo. Naštěstí se dalo otočit. Tuto cestu můžu jen doporučit, a kdo má rád dálnici, užije si jí v Chorvatsku ještě dost......

Frantina
27.07.2008 15:03 83.208.190.***

Naprostý souhlas.Jeli jsme letos poprvé přes Maďarsko a takhle pohodovou a plynulou jízdu jsme nikdy neměli.Příště jedině tudy.
Kdo teprve jede přeji příjemnou dovolenou všem :-)

Milo
29.07.2008 10:33 88.103.102.***

Jel jsem přes Maďarsko taky poprvé. Super cesta.

Radika
01.08.2008 14:41 194.108.132.***

Já se chci zeptat, jestli je v tom maďarsku nějaká dálnice a kolik to stojí na poplatcích? Protože cena je jedna věc a optimalizace trasy druhá. Z čech do chorvatska přes rakousko je jedna brzda z Mikulova do Vídně - okreska. A pak z Mariboru na hranice Chorvatska - okreska. Když se jede přes Slovensko a Maďarsko po dálnicích, jsou cestou taky nějaké "brzdy" v podobě okresek?

Jiří Jaroš
15.08.2008 10:01 89.24.239.***

Ahoj, chystáme se s přítelkyní do chorvatska a prosíme někoho, kdo by nám poslal cestu přes madarsko nebo nějaký popisek.třeba mě na email...díky moc hezký den Jirka

Frantina
15.08.2008 20:52 83.208.190.***

Popíšu vám naší cestu jetou v červenci-bez nejmenšího problému.V Bratislavě za přechodem hned odbočit na Rajku-č.sil.150,projedete vesničkou a dáte se stále po hlavní na Mosonmagyarovar-ten projedete celý a budete odbočovat na Csornu-s.86-je to pak vše dobře značené-Szombathely-Kormend-my jeli dál na Zalaegerszeg-Nagykanizsa- Letenye-tam už vás to bude chtít vyhazovat na dálnici,ale nic nedbejte ,jeďtě stále rovně po s. č7, přes most a dojedete přímo k přechodu Goričan.Za mostem tam budou přijíždět i auta z dálnice,ale vy budete celou dobu bez poplatku.Příjemnou cestu.Je to sice pomalejší,ale pohodové.

vevemafa
16.08.2008 17:51 88.103.92.***

Absolvoval jsem cestu do HRV : ČR,SVK,HUN,SLO, a HRV je to úplná pohoda absolutně super nejhorší úsek byla Praha a D1 po odbočku na Benešov (odjezd z PH 14:00 pátek). Úsek dálnice za přechodem SVK,HUN je po odbočku na Szombathely bez poplatku ;-). Průjezd Maďarskem OK (docela svižná jízda). Použil jsem přechod do SLO Rédics cca 40 km SLO a pžechod HRV Mursko Središče (důvod byl ten , že HUN mají poplatek za dálnici u Letenye). SUPER POHODOVÁ JÍZDA :-P Po 8 letech cest Rakouskem dobrá změna.

Sas09
13.07.2009 14:36 89.24.109.***

Doporučuji jet přes Maďarsko, rozhodli jsme se tak udělat 24.6.2009 i na základě této diskuse, dodrželi jsme postup, který tady uvedla Frantina ze dne 15.8.2008 a bylo to úplně v pohodě a super. Vyhli jsme se dálničním poplatkům v Maďarsku a nemuseli jsme přes Slovinsko. Díky autorce a ostatním za vyčerpávající popis cesty přes Mosonmagyarórvár a Nagykanizsu na Goričan. Chorvatská dálnice odsýpá až k Podgoře na Makarské jedna radost. :-D

Kingdave
13.07.2009 16:38 89.29.108.***
RE: Cesta přes Maďarsko 

Jel někdo z Vás cestu přes Maďarsko-Dolga Vas-Lendava-Trimlini-Petišovci již letos? Na jiných fórech se píše,že se dá i letos objet skrz město a co tady,jel to tady již někdo? Jedu v pátek...

kubajz
22.07.2009 11:07 213.155.227.***
RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

jak si to tady čtu tak největší problém se řeší zda jet v Maďarsku (směr Bratislava-Csorna-Szombathely) ze Szombathely na Kormend a Lendavu přes kousek Slovinska nebo ze Szombathely na Zalaegerszeg a Nagykanizsu a Letenye. Známý se vrátil před 14 dny a radil mi jet na Letenye že neplatil nic ale nevím zda tam je či není nějaký poplatek. Na Lendavu je poplatek pokud pojedete po dálnici ten kousek přes Slovince

tominoigrane 22.07.2009 14:46

Já tudy pojedu za týden. V loni cesta dobrá tak letos znovu tudy.Tak že,Slovinskou dálnici objedu. Přes Dolga vas,Lendavu a jsem na hranicích v Mursko središti(hr) a ve Varaždinu najedu na Chorvatskou dálnici.
Nema problema.

Osel
22.07.2009 19:08 213.211.54.***

To kubajz....Jezdím už poslední čtyři roky přez Maďarsko, až do Letenye, a opravdu tam žádný poplatek není. Tedy pokud v Tornyeszentmiklos (nevím, jestli jsem to napsal úplně správně), na kruháku neodbočíte podle značení vpravo, a nenapojíte se na dálnici. Je potřeba ho projet rovně, a do Letenye se dostanete po okreskách....toť vše :-P ;-)

kubajz
23.07.2009 08:46 213.155.227.***

OK asi taky zkusím na Letenye protože po 86ce směr Lendava je prý cesta katastrofální a já mám nízké a tvrdé auto.takže ze Szombathely na Zalaegerszeg a Letenye a po staré cestě 7 bez poplatku tím pádem maďary je možno projet bez vigniety celé?a co po cestě E65 tam je poplatek?

Osel
23.07.2009 11:29 213.211.54.***

To vám nemohu potvrdit. Budete volit jinou cestu, než jezdím já. Já to beru přez Zalalovo, Lenti, a do Letenye. Ta je opravdu bez poplatku pro auta do 3,5 t. Na trase, kterou volíte vy, možná bude zpoplatněn úsek od města Nagykanizsa, ale nemůžu to potvrdit, tudy jsem nikdy nejel ;-)

jd
25.07.2009 09:43 85.71.159.***

jak je to s poplatky v maďarsku.Je nutná známka? díky

• Anonym (1)
Jan Váš 25.07.2009 10:18
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

když se vyhneš malým úsekům dálnic např.M1 tak neplatíš nic... ;-)

Alga
25.07.2009 22:37 89.24.112.***

Nagykanizsa - Letenye: úsek po E65 je zpoplatněn, jedná se o cca 22 km úsek dálnice,doporučuji objet po M7, je to solidní silnice, nemá smysl kvůli těm pár dálničním kilometrům platit virtuální vignetu...

Jan Váš 26.07.2009 08:27

samozřejmě že se musí jet po silnici č.86 ;-)

anka2903
26.07.2009 10:04 89.235.30.***

a jedeš chorvatsko prosím tě a nevíš jak je to tam ted s potravinama

Jan Váš 26.07.2009 11:23

potravin je tam habakuk..o malinko dražší ale jde to..nikdy mě to nezrujnovalo...kupuji v marketech a platim kartou ;-)

• Anonym (8)
hrnane
28.07.2009 21:40 90.177.156.***

vratili jsme se z Chorvatska pred tydnem. Cesta pres madarsko OK kdyz si clovek odmysli dva useky tankodromu misto silnice. Na druhou stranu zadne zacpy, klidna pohodova jizda, sice ve vesnici narvane omezeni rychlosti na 30km ale nikdo tam pod 60 nejede...
Abych pravdu rekl, tak vubec neresim madarskou dalnici i kdyz kousek po ni jedu nez odbocim na E65 smer na Csorna a Szombathely. Proste to projedu a uz dva roky bez potizi. REkl bych ze to tam nekontroluji.
Slovinskou dalnici lze objet pohodlne kdyz se na kruhaci pred dalnici sjede na normalni silnici.
BYl jsem dole u zadaru a nazpet jsem z nostalgie jel po stare silnici pres plitvicky. (v 92 jsem tam valcil jako UNPROFOR) Je to asi o 20km kratsi nez po dalnici a da se vetsinu uhanet okolo 100km/hod takze take pohoda a navic se usetri za dalnicni poplatky.
Minuly rok jsem jel pres noc - nikdy vice, tento rok pres den a naprosto v pohode. Mensi provoz nez pres noc. Hlavne Madarske tankodromy jet v noci je na sebevrazdu. Musel jsem prevzit rizeni od zenusky protoze ta pravidelne trefovala diry a jsou tam takove ze by se urvala naprava... Sice to je jen dva pomerne kratke useky ale obcas se dira objevi i na jinak perfektni silnici kde jsem jel 110km/hod. takze to chce opravdu davat pozor. No a hlavne nezastavovat v madarsku moc na prestavky protoze Vas sezerou komari za ziva - za minutu asi tak 20 bodnuti a komari se s tim vubec neparou - proste primy utok a okamzite prisati :-)

Jan Váš 28.07.2009 22:04
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Cesta přes Maďarsko 

dobře jsi to popsal ale mě by zajímalo jak se jede v dnešní době ten kousek přes Slovinsko...na Mursko srediště???

hrnane
28.07.2009 22:36 90.177.156.***
Cesta přes Maďarsko 

ano, na Mursko Srediste. Po prejezdu na Slovinsku je kruháč kde se da jet na dalnici a i kdyz si nejsem jisty jestli je tam nutna dalnicni znamka protoze by se po ni jelo opravdu jen par stovek metru tak jsem na tom kruhaci odbocil na nenapadnem vyjezdu na lendavu a spis podle slunka nez podle mapy jsem pres mesto objel ten kousek dalnice a dojel do Mursko Srediste 8-)
Znacene to tam moc neni ale kdyz clovek ma aspon trochu orientacni smysl a ví kam se NECHCE dostat tak se to da. Je to jen kousek. V chorvatsku sup na dalnici hned u čakovce a hura k mori.
Kdo chce zazit dobrodruzstvi tak muze u Karlovace odbocit po stare smer plitvicky a obcas z hlavni silnice odbocit. Je tam i oblast cca. 160km2 ktera je totalne zaminovana, vzhledem k tomu, že od karlovace az po zadar to byla byvala republika srbska krajina kde v v roce 1995 vyhnali a castecne pozabijeli 200 tisic srbu tak je to jiny svet. Vyhlazene vypalene vesnice, tisice vypalenych nebo opustenych srbskych domu... Kdyz zajedete napr. do Dabaru tak jsou vas porad jeste schopni zastrelit do pul hodiny po prijezdu kdyby jste byl srb :-( a to jsem jeste 15 minut pridal....
Tohle ale doporucuji jen pro osoby ktere maji ty spravne valecne návyky a kteri vi ze i hrdina na mině rozhazuje ruce na nekolik metru :-P
Durazne nedoporucuji prochazku po mistnich lesich ci jit prozkoumavat vypalene nebo opustene srbske baraky.
Kdo chce foto s tankem muze se jit vyfotit pod udbinu kde je letiste, nejake muzem valecne techniky jsem zahlednul na kraji Karlovace atd.

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@