Honza117 02.07.2009 12:39
nekupujte GPS navigaci 

Vážení,
dostal jsem se na tuhle diskusi,protože se letos taky chystám do Chorvatska přes Maďarsko.Jak to tak čtu,tak myslím,že cesta je to dobrá,při nejmenším je aspoň zajímavé tohle zkusit oproti hlavním trasám přes Rakousko a Slovinsko.Co je ale důležité - četl jsem tu o GPS navigaci.Můj názor je takový,že nejlepší co se s GPSkou dá udělat,je vzít pořádný kladivo a co nejdřív jí roztlouct,aby už nemohla dál škodit.Nikdy jsem jí neměl a ani nepotřeboval,ale 2x jsem se stal účastníkem(jako spolujezdec)výpravy,při níž byla použita a 1x udělala velký zásek v Německu,kdy nás poslala na zbytečnou zajížďku asi o 100 km mimo a pak náhle řekla "pokud možno se otočte" a při jiné výpravě nás jiná GPS táhla neskutečně zbytečnými cestami a jednou jsme skončili dokonce ve vinici poblíž Koperu,kde zmizel i asfalt a cesta pokračovala vyjetými rygoly.Je to dobrý sluha,ale zlý pán.Ve velkém neznámém městě (jako třeba Amsterdam)nás sice podržela, ale přesto mám o ní negativní mínění.Dobrá je tak leda do města,když už o ní mám říct něco pozitivního.Nikdy jsem jí neměl a ani si jí pořizovat nehodlám,a proto bych chtěl upozornit všechny,kteří by si jí snad chtěli koupit,ať to nedělají.Nejlepší navigace je vlastní rozum a dobrá mapa

• Anonym (1)
xesavu
02.07.2009 20:58 87.244.199.***
RE: nekupujte GPS navigaci 

Milý Honzo,
použil som navigáciu x-krát, dostala ma do podobných situácií, ale to, čo ste napísal, je príspevok človeka, ktorý nie je schopný napísať esemesku. Takže Vaše rady 90% ľudí ohodnotí posmechom. Na rozdiel od Vás dokážu túto techniku ovládať. A to, že nie ste schopný pochopiť vymoženosti dnešnej doby ale ste schopný sa spoliehať iba na Váš rozum - pekné, ale zaostalé. Priznajte si to. Ja som ix-krát ignoroval blbé pokyny navigácie, ale používam ju a viem, kedy pomáha a neškodí. Máte vôbec doma mikrovlnku, automatickú práčku? Možno ani nie... Uvedomte si, že ono to nie je ani tak o navigáciách samotných ako hardware, ale o mapách, a to je iné kafé. Užite si dovolenku!

Osel
02.07.2009 22:33 213.211.54.***
RE: RE: nekupujte GPS navigaci 

Jen malý dotaz...trochu nechápu, proč používat navigaci, a ix-krát ignorovat její blbé pokyny, a přemýšlet, kdy pomáhá, a kdy škodí? To je pak lepší se opravdu zpolehnout jen sám na sebe, ne? Přece si do auta nedám navigaci pro to, abych ji ignoroval, nebo nedej bože kontroloval, jestli mě vede správně? Osobně ji teda taky nepoužívám, ale na tu vaši bych to kladivo vzal na první křižovatce :-D !

Honza117 03.07.2009 08:30

Vtip je taky v tom,že jsem tu navigaci já sám osobně nepoužíval,ale kamarádi,kteří jsou technicky a počítačově mnohem zdatnější.Proto říkám,že je lepší se spolehnout na vlastní úsudek a souhlasím s "Oslem" - proč používat navigaci,když jí nemůžu důvěřovat?

xesavu
03.07.2009 09:43 212.5.195.***
RE: RE: RE: nekupujte GPS navigaci 

Navigáciu používam ako doplnok, radcu, keď si sám neviem rady, tak sa na ňu spoľahnem, je to lepšie, ako slepo blúdiť a mať potom z toho nervy. Niekedy však mám o trase svoju predstavu, raz mám chuť ísť inou trasou, ako mi radí navigácia, pretože je to krajšia trasa, inokedy poznám také skratky, aké navigácia nepozná (pokiaľ nemá najnovšie mapy), občas sa však naozaj stane, že zblbne a trepe sprostosti. Služobných navigácií som už vyskúšal niekoľko typov a značiek, nikdy sa mi však nedostali do rúk najnovšie modely, takže s najväčšou pravdepodobnosťou z tohto dôvodu sa vadím s navigáciami. Ale na 90% je to dobrá vec, ktorá robí cestovanie bezpečnejším.

kajman 03.07.2009 12:45
RE: RE: RE: RE: nekupujte GPS navigaci 

Navigacia je skvela! Staci sa naucit ju pouzivat (volba trasy - rychla - ekonomicka - kratka...) tiez vlastne rozhodnutie, ci chcem ist cez centrum mesta, alebo obchvatom atd... vtedy sa da s navigaciu "diskutovat, az hadat", ale na 99% je to skvela vec a brat na nu kladivo je podobna blbost, ako zostat u pevnej linky a nekupovat si mobil, lebo aj tak nie je uplne vsade dobry signal...

Konkretne - pred mesiacom som siel do Chorvatska cez Budapest a kedze je skoro dobudovany novy dialnicny obchvat okolo Budapesti, ktory moja navigacia este nepoznala, tak samozrejme, ze sa "stratila", ale to predsa priemerne inteligentneho sofera nemoze zaskocit! Staci Aspon priblizne udrzat smer a po par km sa opat chytila a v pohode nas nasmerovala na dialnicu... proste - GPS je pomocnik, len ho treba vediet pouzivat...

cendik
13.08.2009 13:15 194.228.94.***

Fascinuje mě, že navigaci nevíce kritizují ti, co ji nemají 8-O Moudrý člověk si tu věc pořídí a pak může objektivně říci svůj názor.Je to stejné jako kritizovat mobil, když mám jen poštovní holuby. :-P

• Anonym (1)
Jan Váš 16.08.2009 15:29

jezdím leta a nikdy jsem navigaci nepotřeboval juknu jednou do mapy a jedu..navigace je pro ty co neznají zakladní cesty Evropou..TEČKA

• Sally
Osel
16.08.2009 18:43 213.211.54.***

No jistě! Je to absolutní pravda, ale musíme počítat s tím, že od těch co ji potřebují to teď pořádně slíznem..... :-P ;-)

• Sally
  • Anonym (1)
Rudakraken 17.08.2009 12:33

Nejde o to jak a dlouho jezdí do zahraničí ale pokud někdo jezdí jen na dovolenou za rok tak nemůže vědět jak jet i podle map se cesty mění a navigace kolikrát pomůže.Záleží jak se kdo cítí a umí jazyky,potom navigaci nepotřebuje když se domluví po celém světě.Jezdím do světa už dlouho a GPS si beru pokaždé.Všem cestovatelům držím palce aby se v pohodě vrátili domů.

• Sally
Sally 14.08.2009 10:00

GPS není 100%, ale dá se na ni spolehnout. Osobně používám G nuvi 765T, a nemám starosti. GPS se MUSÍ UMĚT POUŽÍVAT. A taky aktualizovat mapy v GPS.

Nezradila mě ani v Chorvatsku, ani v Rakousku, ani v Maďarsku či na Slovensku. Vždycky mě dovedla tam kam jsem chtěl, popř. jel podle citu.

Při zácpě na rakouské dálnici vloni z dovolené mi GPS ukázala problém, zadal jsem vyhnout a zácpě jsem se vyhnul. Nemusím vytahovat mapu a studovat kde jsem a kudy jet. Pokud jedu se spolujezdcem, ten to maximálně konfrontuje s papírovou mapou.

No a polní cesty? Stačí si nastavit v GPS vyhýbání. Rozbít kladivem to chce spíš ty ruky, které tu navigaci nastavují.

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@